دفترچه راهنماي نصب و استفاده كنترل ارتفاع پلاسما

 

مقدمه:

كنترل ارتفاع پلاسما داراي منبع تغذيه و مقسم ولتاژ ايزوله نوري میباشد که  در خود کنترل ارتفاع تعبیه شده است که نصب و سيمكشي آن را بسته به هر مدل از دستگاه سی ان سی راحت تر کرده است. همچنين طراحي كنترل ارتفاع و سيمكشي آن به گونه اي برنامه ريزي شده است كه در صورت خاموش نمودن كنترل ارتفاع با كليد موجود در پشت دستگاه يا كليد Auto Enable  در جلوي دستگاه سيستم به صورت خودكار از مدار عملكرد دستگاه سي ان سي خارج ميشود و اپراتور دستگاه ميتواند به برشكاري خود در حالت بدون استفاده از كنترل ارتفاع و برای هوابرش ادامه دهد.

دستگاه دارای دو مد کاری میباشدکه شتاب کنترل ارتفاع را جهت تنظیم برش روی ورق (با شیبهای معمول) یا لوله (برش با شیبهای خیلی شدید) تنظیم میکند. کاربر میتواند در منوی دستگاه با تنظیم پارامترهای Yمد کاری دلخواه خود را انتخاب نماید.

یکی دیگر از قابلیت های این کنترل ارتفاع منوی گسترده ی آن است که با انواع مختلف دستگاه ها و مشکلات آنها قابلیت سازگاری دارد که میتوان به خراب بودن قوس اولیه پلاسما، پایین بودن سرعت موتور، اختلال در عملکرد دستگاه سی ان سی و... اشاره کرد.

از دیگر بخشهای دستگاه، سیستم تشخیص افتادن ورقه یا خالی شدن زیر تورچ در زمان برشکاری میباشد وهمچنين زماني كه تورچ به ورق برخورد كند دستگاه علاوه بر هشدار صوتي و فرمان توقف به دستگاه، تورچ را بالا ميكشد تا تورچ رها شود و مانع شكستن آن ميشود.

همچنین در زمان عملكرد اتوماتيك دستگاهاپراتور میتواند با كليد بالابر تورچ را جابجا نمايد و پس از رها سازی کلید بالابر کنترل ارتفاع مجدد فاصله تورچ را کنترل مینماید.

اين كنترل ارتفاع براي موتورهاي بالابر استپر ، سروو، متور AC همچنين موتورهاي DC با ولتاژ بين محدوده 3 تا 24 ولت قابل استفاده است که ولتاژ و سرعت عملكرد موتور در بخش منوي تعريف سرعت قابل تنظيم ميباشد و به دليل اينكه معمولا به خاطر وزن سنگين تورچ بالابر و كابل و متعلقات هميشه سرعت پايين رفتن بالابر سريع تر از سرعت بالا آمدن آن در موتورهاي DC  هست در اين منو سرعت پايين رفتن مجزاي سرعت بالا آمدن تورچ تنظيم ميشود تا باعث يكنواختي سرعت شود.

در منوي تنظيمات كه در ادامه به آن پرداخته ميشود علاوه بر تنظيم سرعت ميتوان زمان بالا آمدن تورچ بعد از هر برش و دقت يا تلورانس دستگاه و نوع NC يا NO بودن ورودي ها را نيز تنظيم نمود.

این دستگاه برای سیستم هایی که ورودی استارت ندارند، دستگاه هایی که سیستم کنترلر آنها قدیمی است و زمان تاخیر نمی پذیرد، پلاسمای آنها خروجی CNC برای کنترل ارتفاع ندارد،پلاسمای آنها قدیمی و حتی ترانسفورماتوری و بدون برد الکترونیکی میباشد، پلاسمای آنها معیوب بوده و قابلیت ایجاد قوس در فاصله کم نداشته باشد و حتما باید اتصال به ورقه انجام شود تا پلاسما روشن شود، متور بالابر دستگاه خیلی کند است و ... قابل استفاده میباشد، زیرا تمام این مشکلات در کار پیش بینی شده و در منوی گسترده کنترل ارتفاع قابل تنظیم میباشد تا دستگاه با این عیوب مچ شود و به کار خود ادامه دهد.

 

راهنماي سيم كشي:

سيم كشي تنها بسته به يك مدل نيست و نصب كننده دستگاه ميتواند با توجه به شرايط از روشهاي مختلفي استفاده نمايد.

روش اول:

به طور مثال نصاب ميتواند از مدل سيمكشي قديم موجود دستگاه استفاده كند و كنترل ارتفاع را سر مسير سيمكشي قرار دهد. به اين صورت در تصوير زير مشاهده ميفرماييد در سيستم بالابر ها معمولا از يك ترانس با يك كليد دو طرفه بالابر استفاده ميشود و ميكروسويچ هاي قطع كن انتهاي مسير بالا و پايين در قبل از موتور گذاشته ميشوند.

 

 

 با توجه به نقشه سيم كشي شده موجود نصاب ميتواند در زمان خود صرفه جويي كند و مدار كنترل ارتفاع به صورت تصوير زير در سر مسير مدار بالا قرار دهد و احتياجي به سيم كشي ميكروسويچ هاي قطع كن روي بالابر و سيم كشي فرمان كليد بالابر تا ورودي دستگاه نيست.

 

 

 

 

 

 

 نكته:سيم مشترك موتور DC به بدنه يا ارت نبايد اتصال داشته باشد چون بهتر است GND يا مشترك ورودي ها را به بدنه دستگاه متصل نماييم.

روش دوم:

از ترانس يا منبع تغذيه خارجي صرف نظر مينماييم ولي ميكروسوييچ هاي سر موتور را در جاي خود ميمانند. در اين صورت فرمان كليد بالابر به سمت ورودي هاي KEY UP  و KEY DOWN وصل ميشوند مانند تصوير زير

 

 

 روش سوم:

ميكروسوييچ هاي سر موتور را سر مسير برق موتور قرار نداده و آنها را به عنوان ورودي به دستگاه وصل مينماييم.

بايد توجه داشت كه در صورت NC بودن تيغه ها در منو آنها را به عنوان NC تعريف نمود.

(در صورت صرف نظر از ميكرو سوييچ ها ميتوان به كل آنها را حذف نمود)

 

 

 موتور استپر:

در صورت استفاده از موتور استپر در بالابر DCميتوانيد از تصوير زیر براي راهنماي سيم كشي ميكرو سوييچ و كليد بالابر استفاده نمایید

 

 

 

 سنسور IHS 

سنسور IHS براي پيدا كردن ورق در ابتداي برش و تشخيص برخورد نازل و با ورق به منظور جلوگيري از شكستن نازل ميباشد. در سنسورIHS ميتوان از سه عدد سنسور القايي يا سه ميكروسوييچ استفاده نمود.

 

 

 

 اگر از سه سنسور القايي NPN استفاده شود ميبايست خروجي سنسور اول تغذيه منفي سنسور دوم وخروجي سنسور دوم تغذيه منفي سنسور سوم اتصال يابد و خروجي سنسور سوم به ورودي سنسور دستگاه وصل شود.در قسمت سوكت سنسور تغذيه منفي يا GND و تغذيه 12ولت VCC نيز براي سنسورها پيش بيني شده است.

و اگر سه عدد ميكروسوييچ در سنسور استفاده شده است اين سه سوييچ تيغه هاي بسته با هم سري شده و در نهايت دو خروجي از سنسور به قسمت ورودي دستگاه وصل ميشود مانند تصوير زير

 

 

 

 رله فرمان استارت

دستگاه كنترل ارتفاع پلاسما دراي يك رله خروجي ایزوله جهت استارت دستگاه ميباشد به اين صورت كه بعد از پيدا كردن ورق و سوراخ كردن آن بايد به كامپيوتر يا كنترلر فرمان استارت و حركت را بدهد. شما ميبايست زمان برش را بالاتر در نظر بگيريد مثلا حدود 10 ثانيه تا سي ان سي بعد از روشن كردن پلاسما حركت نكند و كنترل ارتفاع با توجه به پيدا كردن پلاسما را روشن ميكند و با توجه زمان ولوم سوراخ كاري صبر ميكند و سپس در لحظه لازم خود با رله داخلي كليد استارت كامپيوتر را ميزند در اين زمان هنوز كامپيوتر به تايم 10 ثانيه نرسيده ولي چون فرمان حركت يا استارت خورد شروع به حركت ميكند.نصاب ميبايست از تيغه هاي كليد استارت 2 تا سيم متصل كند (با سيمهاي متصل به استارت موازي كند) و آنها را به سوكت REL START (رله استارت) وصل نمايد.مانند تصوير زير

 

 

 اگر دستگاه ورودي استارت نداشته باشد ميبايست به تنظيم گزينه tاز منو براي فاصله زماني احتياطي كه از زمان سوراخ كردن ورقه تا حركت دستگاه ميباشد روي آورد كه در طول اين تايم بعد از سوراخ كردن ورقه كنترل ارتفاع شروع به تنظيم نازل نميكند تا اطمينان از حركت دستگاه و برشكاري بدست آيد.

رله فرمان استوپ یا خطر:

دستگاه كنترل ارتفاع پلاسما دراي يك رله خروجي ایزوله جهت استوپ دستگاه ميباشد، این رله در زمانی که تورچ در مسیر حرکت به ورق اتصال پیدا کند علاوه بر بالا آمدن تورچ این رله نیز فعال میشود و فرمان خطر را به سیستم کنترلر سی ان سی میدهد تا کنترلر حرکت دستگاه را متوقف کند و از شکستن تورچ جلوگیری شود.

 لازم به ذكر است كه اگر كاربر بخواهد فقط در زمان برشكاري اين رله عمل كند بايد  بيت 5 گزينه F را يك كند و در حالت پیشفرض این رله چه در زمان برش و چه در زمان حرکت دستی نازل عمل می نماید.

این رله دارای سه تیغه ایزوله COM و NO و NC میباشد که نصب کننده کنترل ارتفاع بسته به شرایط از این تیغه ها استفاده می نماید.

میتوان این رله خروجی را با مسیر فرمان خطر،یا میکروسوییچ ها و یا کلید استوپ دستگاه سری یا موازی نمود.

در تصویر زیر نحوه اتصال رله فرمان استوپ یا خطر با کلید استوپ دستگاه که NC نیز میباشد را میتوانید مشاهده فرمایید.

 

 

 

 رله پلاسما

سيستم براي شروع برش به وسيله رله پلاسما را روشن ميكند و به مدت زمان برش صبر ميكند. در اين مرحله كنترل ارتفاع با رله پلاسما كه با رله دستگاه سري شده است اجازه روشن شدن پلاسما را نميدهد و تا بتواند سنسور IHS را به كار گيرد و سپس رله را وصل ميكند.

هنگام نصب دستگاه ميبايست از سیم فرماني كه از رله تا دستگاه پلاسما رفته يك رشته را قطع كند و آن را با 2 سيم به سوكت رله پلاسما REL PLASMA كنترل ارتفاع به صورت سري (نه موازي) وصل نمايد. مانند تصوير زير.

این رله NC بوده و در زمانی که دستگاه خاموش است یا غیر فعال هست این رله متصل میشود تا کنترل ارتفاع از مسیر فرمان پلاسما خارج شود.

 

 

 

 فرمان ARC_ON 

از همان رله گفته شده در صفحه قبلي كه براي روشن كردن پلاسما استفاده ميشد. از تيغه هاي دوم آن براي فرمان دادن به كنترل ارتفاع استفاده ميكنيم تا شروع برش را تشخيص دهد. اگر در سي ان سي از هوابرش نيز استفاده ميشود ميبايست رله سه كنتاكت به بالا استفاده شود زيرا يك كنتاكت براي پلاسما و يك كنتاكت براي فرمان كنترل ارتفاع و يك كنتاكت نيز براي هوابرش استفاده ميشود

مدHIS

به حالتي كه كنترل ارتفاع بعد برش به سمت بالا حركت كند و در برش بعدي با استفاده از سنسور IHS ورق را لمس كرده و آنرا پيدا كند

مد DIR

 حالتي كه بعد انتهاي برش كنترل ارتفاع بالا نرود و سر برش بعدي نيازي به لمس ورق نباشد سيستم DIR گفته ميشود.

البته در منو میتوان با تنظیم گزینه u نازل را بین خطوط بالا برد

در پشت دستگاه كنترل ارتفاع كليدي سه منظوره براي اين كار نصب شده است كه ميتوان مدهاي

 IHS و  DIR و OFF

 

را انتخاب نمود. در صورت دلخواه براي دسترسي راحت تر نيز ميتوان براي اين امر كليدي جداگانه بر روي پنل دستگاه سي ان سي نيز تعبيه نمود.

 

 

 مقسم ولتاژ

دستگاه كنترل ارتفاع داراي مقسم ولتاژ داخلي ايزوله نوري ميباشد که با تمام دستگاه های پلاسما حتی قدیمی و دستی نیز سازگار میباشد در عين حال ميتوان از مقسم ولتاژ هاي نصب شده روي دستگاهاي پلاسما نيز استفاده نمود و از مقسم ولتاژ داخلي استفاده نكرد. با اين وجود تمام وروديها از سمت پلاسما ايزوله الكتريكي مي باشند.

همچنين براي عملكرد بهتر دستگاه پتاسيومتري داخل آن تعبيه شده كه نمايشگر را براي حالت استفاده از مقسم ولتاژ داخلي تنظيم نموده در صورت استفاده از مقسم ولتاژ خود پلاسما میتوانید با پتاسیومتر پشت دستگاه،کنترل ارتفاع را به گونه ای تنظیم نمایید كه با زدن كليد Arc Testو برقراری قوس در نزدیکی ورق ولتاژي بين حدودا 80 تا 180 در نمايشگر مشاهده شود.

 

در شكل زير نحوه سيم كشي در حالتهاي استفاده از مقسم ولتاژ داخلي يا حالت استفاده از مقسم ولتاژ خود پلاسما را ميتوانيد مشاهده بفرماييد.

 

 

 براي ولتاژ مستقيم گرفتن از پلاسما ميبايست قاب بغل دستگاه را باز كرده و سيم مثبت +400V را به سوكتي كه به آن انبر متصل ميشود تا به ميز كار اتصال يابد وصل مينماييم و سيم -400V را به قبل از سلفي وصل نماييم كه بعد آن سلف يا سيم پيچ بزرگ به سوكت مربوط به نازل پلاسما ميباشد.

تغذيه منفي نازل پلاسما بعد از يكسو شدن توسط پل ديود يا پل تريستور وارد يك سيم پيچ در ابعاد حدود كف دست ميشود و بعد آن با اضافه شدن هاي ولتاژ وارد سوكت منفي نازل پلاسما ميشود.در تصوير زير ميتوانيد نمونه هاي از محل اتصال را مشاهده فرماييد 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 در صورتي كه میخواهید از مقسم ولتاژ خود دستگاه پلاسما استفاده نمایید

برای کاهش اثر نویز با تنظيمات داخل دستگاه پلاسما رنج ولتاژ آن را از 0تا 5 ولت به بازه 0 تا 10 ولت قرار دهيد و در صورتي كه در حين كار كنترل ارتفاع بازه تغييرات ولوم زير 80 يا 100 ولت بود مي بايست از پشت کنترل ارتفاع پتاسيومتر زير را كمي به سمت مثبت بچرخانيد تا بازه برش خوبي و در حدود 80 تا 180 بدست آيد.

 

 

اين پتاسيومتر چند دور میباشد و پيشفرض براي حالت استفاده از مقسم ولتاژ داخلي خود كنترل ارتفاع تنظيم شده است.

 

 

در تصوير زير راهنماي سريع نصب كنترل ارتفاع را ميتوانيد مشاهده فرماييد

 

 

 تنظيمات دستگاه

بعد از اينكه سيستم كنترل ارتفاع را نصب نموده ايد و برق آن را نيز وصل كرديد احتمالا به خاطر اتصال سنسور IHS و NC بودن تيغه هاي آن دستگاه شروع به زدن هشدار سنسور IHS و روشن شدن چراغ Collision ميكند در اين جا شما ميبايست تيغه هاي سنسورIHS  را از NO به NC تغيير دهيد. جهت وارد شدن به منو كليد Auto Enable را به مدت 10 ثانيه نگه داريد تا چراغ بالاي كليد شروع به چشمك ميكند و سپس وارد منوي دستگاه ميشويد و گزینه F را 4 تنظیم نمایید.

 

شما در تنظيمات با كليد IHS Test گزينه را تعويض ميكنيد و با كليدهاي UP و DOWN گزينه را كم و زياد كرده و با كليد ArcTest گزينه را ذخيره مينماييد و با كليد AutoEnable از منو ميتوانيد خارج شويد. اين تنظيمات در حافظه دستگاه ثبت خواهد شد.

 

گزينه A

اين گزينه سرعت بالا رفتن موتور را تنظيم ميكند و محدوده آن بين 0 تا 85 ميباشد. معمولا اين گزينه روي 20 تا 35 تنظيم ميشود.براي موتور استپر تنظيم سرعت ميبايست با ديب سوييچ هاي روي درايور تنظيم شود.ولي گزينه نصف سرعت براي استپر در زمان برش كه در گزينه F به آن اشاره شده عمل مينمايد.

 

گزينه B

اين گزينه سرعت پايين آمدن موتور را تنظيم ميكند و محدوده آن بين 0 تا 85 ميباشد. معمولا اين گزينه كمي پايين تر از سرعت بالا رفتن تنظيم ميشود به اين علت كه نيروي جازبه زمين تورچ و بالا بر را به سمت پايين ميكشد و ما ميخواهيم سرعت بالا رفتن با پايين آمدن موتور حدودا برابر باشد.

گزينه S

اين گزينه سرعتعملکرد بالابر در حالت اتومات دستگاه است و محدوده آن بين 0 تا 20 ميباشد.ومجزا از سرعت دستی چه در متور DC و چه در متور استپر یا سروو میباشد. این گزینه فقط در مد برش با شیب شدید فعال میشود (Y=2) و در برش با شیب ملایم سرعت اتومات برگرفته از سرعت دستی ( همان سرعت گزینه های A و B) میباشد. 

گزينه C

اين گزينه ميزان و زمان بالا رفتن موتور و تورچ را بعد از هر برش در مد IHS تنظيم ميكند.

گزينه U

اين گزينه ميزان و زمان بالا رفتن موتور و تورچ را بعد از هر برش در مد DIR تنظيم ميكند. در صورتی که کاربر نخواهد دستگاه روی مد IHS کار کند و نیاز باشد بعد هر برش کمی بالا برود و در برش بعدی به همان اندازه پایین بیاید میتوان به این گزینه عدد داد.

اگر در هنگام پایین آمدن تورچ برخورد کند دستگاه به صورت خودکار به اندازه ولوم IHS تورچ را مجدد تنظیم میکند سپس فرمان پلاسما را فعال میکند.

گزينه D

اين گزینه برای آن دسته از دستگاه های سی ان سی که هنگام برش دچار هنگ کوتاه و مکث هستن استفاده میشود تا در حین برش و استوپ دستگاه و سوراخ شدن ورقه و زیر نازل ، نازل پایین نیاید و به ورقه برخورد نکند.(تاخیر کار)

گزينه E

اين گزينه تلورانس و دقت كار دستگاه را تنظيم ميكند و بهترين دقت آن عدد 1 است كه بيشتر شود دقت كمتر ميشود. پيشفرض دستگاه عدد 1 ميباشد.

 

گزينه F

اين گزينه وضعيت تيغه هاي ورودي ها كنترل ارتفاع و همچنین برخی از مدهای کار را تنظيم ميكند. بعضي از تيغه ها و ميكروسوييچ ها امكان دارد NC باشند و بعضي NO باشند. براي بدست آوردن عدد گزينه F ميبايست وضعيت تيغه ها به صورت باينري در جدول گذاشته شود و با تبديل آن به دسيمال با ماشين حساب عدد آن را در خانه F ذخيره نمود.

 

مثالا اگر ميكروسوييچ نباشد يا NO باشد و سنسورIHS كه معمولا NC هست عدد F=4 ميشود وشما داخل منوي F عدد 4 را بايد تنظيم و ذخيره نماييد و اگر بيت نصف سرعت را بخاين فعال كنين ميبايست عدد 20 را تنظيم نماييد.

بيت نصف سرعت

براي بالاتر بردن دقت و نصف كردن سرعت در حين برشكاري استفاده ميشود و ميتوان با فعال كردن اين بيت سرعت A و B دستگاه را 2 برابر بيشتر نمود تا دستگاه عملكرد سريعتري در بين خطوط و تنظيم IHS داشته باشد.

درواقع اين بيت سرعت موتور بالا بر را در برشكاري نصف سرعت حالت عادي تنظيم ميكند تا بتوان در حالتهاي تنظيم IHS و حركت بالابر در بين خطوط و دستي سريعتر باشد و فقط این بیت در مد حالت برش با شیب ملایم (Y=1) کاربرد دارد.

بيت مد رلهERROR

در زماني كه نازل به ورق گير كند كنترل ارتفاع اين رله را در زمان برش و غير برش نيز فعال ميكند كه در صورت دلخواه ميتوان آن را به امرجنسي يا ميكروسويچ یا کلید استوپ سي ان سي داد تا دستگاه متوقف شود. لازم به ذكر است كه اگر كاربر بخواهد فقط در زمان برشكاري اين رله عمل كند بايد  بيت 5 گزينه F را يك كند.

بيت گير كردن تورچ در زماني كه نازل به ورق گير كند كنترل ارتفاع در تمام زمانها (برش و غير برش) نازل را بالا ميكشد تا از شكستن نازل جلوگيري كند. اگر بخواهيم فقط در زمان برش كاري نازل را بعد گير كردن بالا بكشد اين بيت 4 گزينه F را يك نماييد.

بيت قوس پلاسما معیوب بعضی از دستگاه های برش پلاسما مدل دستی هستند ویا ولتاژ HV آنها معیوب میباشد، به این صورت که دستگاه در فاصله هوایی قادر به برقراری قوس نیست و حتما مثل جوشکاری باید به ورقه اتصال پیدا کنند تا قوس روشن شود و سپس فاصله بگیرند. با فعال کردن این بیت کنترل ارتفاع در مد IHS و هنگامی که ورق را لمس میکند پلاسما را روشن میسازد و سپس فاصله گرفته و برشکاری را شروع میکند.

گزينه H

اين گزینه برای بالا آمدن نازل در زمانی که زیر آن خالی باشد یا ورقه ای برای برش نباشد استفاده میشود. سه برابر عددی که در این گزینه تنظیم میشود حد ولتاژی است که به جای اینکه نازل پایین بیاید با توجه به گزینه L ثابت میماند یا مقداری بالا میرود. به طور مثال ولتاژ پلاسما در زمانی که زیر آن خالی باشد تا 240 ولت بالا میرود. پس اگر ما مقدار این گزینه را 80 تعریف کنیم (80=3/240) کنترل ارتفاع در این ولتاژ تشخیص خالی بودن زیر نازل را میدهد و بالا میرود.

گزينه P

اين گزینه ضریب ولوم Set IHS میباشد و برای دستگاه هایی که سرعت بالابر آنها پایین هست و با آخر ولوم 0.6 ثانیه دستگاه در شروع استارت برای سوراخ کردن ورقه فاصله کمی دارد میتوان با افزایش این گزینه فاصله را چند برابر کرد. حداکثر این گزینه و ضریب 15 میباشد و پیشفرض 1 هست.

گزينه L

اين گزینه برای مقدار بالا آمدن نازل در زمانی که زیر آن خالی باشد یا ورقه ای برای برش نباشد استفاده میشود.اگر 0 باشد نازل ثابت میماند و اگر مقدار 1 تا 90 وارد نماییم بمقدار همین عدد (مثلا 1 میلیمتر تا چندین سانتیمتر )بالا میاید و ثابت میماند تا دوباره نازل بروی ورق برود و دوباره تنظیم فاصله رعایت شود.

گزينه t

اين گزینه براي آن دسته از كنترلرهاي پلاسمايي استفاده ميشود كه ورودي استارت ندارند مانند رادونيكس USB قديمي و بعضي از كنترلر ها ، در اينجا زمان شروع تنظيم ارتفاع بعد از سوراخ كردن را بيشتر ميزاريم تا با تايم برش دستگاه و زمان سوراخ كردن ورقه چند ثانيه اي وقفه احتياط ايجاد شود.

گزينه y

 اين گزینه برايانتخاب سرعت و عملکرد دستگاه در حین تنظیم فاصله قوس میباشد. اگر شتاب بالا و عکس العمل خیلی سریع مورد نیاز نباشد و برش برای ورق آهن روی میز هست این گزینه روی 1 تنظیم شود و در صورتی که نیاز به تنظیم سریع و آنی کنترل ارتفاع باشد (مثلا برای لوله بری و شیبهای تند) این گزینه روی 2 تنظیم میشود،در این حالت در منو گزینه S نیز فعال میشود که سرعت اتومات را میتوانید مجزا از سرعت دستی تنظیم نمایید.

 

 

تنظيمات سيستم كنترلر

سيستم شما چه مچتري باشد چه رادونيكس يا هر كنترلر ديگري شما ميبايست فقط در قسمتي كه در آنجا زماني براي مكث وتاخير تنظيم ميكنيد تا دستگاه شما زماني را براي سوراخ كردن ورق سپري ميكند و سپس حركت كند را حدود 10 ثانيه و بالاتر تنظيم كنيد. در اينجا شما زمان سوراخ كردن ورق را بايد با ولوم روي كنترل ارتفاع تنظيم ميكنيد و كنترل ارتفاع در زمان لازم و زودتر از 10 ثانيه استارت دستگاه را ميزند و دستگاه شروع به حركت ميكند.

 

كار با دستگاه

دستگاه در 2 مد IHS و DIRCT‌ كار ميكند كه اگر سنسور IHS نبود يا اوپراتور نميخواهد در اول برش تورچ پلاسما ورق را لمس كند از سيستم DIR استفاده ميكند كه با كليد پشت دستگاه يا نصب شده روي پنل اين انتخاب انجام ميشود.

در تصوير زير نماي دستگاه به همراه نحوه عملكرد كليد ها و ولومها آمده است.

براي مشاهده نمودن ولتاژ قوس ابتدا فاصله نازل را با ورق تنظيم ميكنيد سپس كليد Arc Test را ميزنيد تا ولتاژ 00 ولت به حالت چشمك زن نمايش داده ميشود سپس از كامپيوتر پلاسما را براي لحظه اي روشن نماييد و ولتاژ قوس را در صفحه نمايش مشاهده فرماييد.

 

با كليد IHS Test شما عملكرد سنسور IHS و پيدا كردن ورق آهن را مشاهده ميفرماييد و فاصله اي كه بعد آن نازل از سطح ورق فاصله ميگيرد.براي تنظيم اين فاصله شروع ميتوانيد از ولوم بالاي كليد به نام Set IHS استفاده نماييد. تمامي ولومها در حين كاركرد دستگاه قابل تغيير ميباشند.

با ولوم Set Pierce شما ميتوانيد زمان سوراخ كردن صفحه آهن با نازل پلاسما را قبل حركت بين 0 تا 6 ثانيه تنظيم نماييد.

كليدهاي حركت نازل به سمت بالا و پايين در تمامي لحظات چه در حالت اتومات و يا در حالت خروج از حالت فعال Enable عمل ميكنند و نازل را به سمت بالا و پايين حركت ميدهند.در حالت كنترل اتومات اگر اين كليدها فشرده شوند نازل به سمت بالا يا پايين حركت كرده و بعد از رها كردن كليد دوباره نازل به جايگاه قبلي خود  و به سمت تنظيم فاصله قوس كه با ولوم مشخص است حركت ميكند.

 

 

در انتها و در تصاوير، نحوه تعريف ورودي ورودي استارت برایرادونيكس و همچنین براي MACH3كه به رله استارت كنترل ارتفاع وصل ميشود و همچنين نحوه برداشتن و جداسازي كنترل ارتفاع بدون اينكه دستگاه سي ان سي از كار بيفتد را را ميتوانيد مشاهده فرماييد.